Katalog zboží a internetový obchod Prodejny a kontakty VelkoobchodStavební elementy, a.s.

Popis společnosti

Společnost STAVEL, a.s. je orientována na tyto hlavní oblasti činnosti:
 • dodávky všech typů stavebně otvorových prvků (okna, dveře, zárubně, vrata) včetně komplexního servisu a montáže na stavbách odběratele
 • dodávky vlastních značkových dveřních křídel pod obchodní značkou - STAVEL
 • maloprodej a meziprodej kvalitních standardních dřevěných dveřních křídel a jeho další masivní rozvoj
 • dovoz kompletního sortimentu silikonových a akrylátových tmelů a veškerých doplňkových materiálů
 • export výrobků do zahraničí
Během doby své existence se společnost dokázala dostat do podvědomí stavební veřejnosti jako technicky fundovaný a spolehlivý partner. Mezi její spokojené zákazníky patří nejen řada významných stavebních firem, provozovatelé prodejních řetězců se stavebninami, sítě supermarketů atd., ale jsou mezi nimi i drobní spotřebitelé. Dodávané výrobky tak naleznete na velkých exkluzivních stavebních projektech na území celé ČR i na objektech střední velikosti a v řadě domácností individuálních stavebníků.

Výchozí stav

Společnost přesídlila z vnitřní Prahy do obchodního centra Černý Most, kde od 1.7. 2002 otevřela nové prodejní centrum (největší v ČR) „1000 dveří“. Do této budovy se přestěhovalo i vedení společnosti a veškerá administrativa a sklady. V souvislosti s touto změnou se společnost rozhodla přejít i na nový podnikový informační systém, jehož součástí bude i mobilní řešení pro sklad. Vybrán byl systém společnosti LCS International, a.s. HELIOS IQ a pro sklady branžové řešení společnosti Sunnysoft, s.r.o. Sunnysoft mSTOCK.

Cíle řešení

Cílem řešení bylo maximální usnadnění a zefektivnění práce ve skladu. Od nasazení kapesních počítačů se hlavně očekávalo:
 • zavedení technologie čárových kódů
 • řešení naskladňování zboží
 • řešení vyskladňování zboží
 • inventury skladu
 • automatický přenos těchto dat do systému Helios IQ

Popis technického řešení

Vybavení ve skladu
 • kapesní počítač COMPAQ iPAQ 3760 s operačním systémem Windows Pocket PC 2002
 • CF jacket
 • CF čtečka čárového kódu ISC Socket Scan
 • aplikace Sunnysoft mSTOCK
Na serveru v centrále společnosti dále běží aplikace Sunnysoft mServer, která replikuje data přímo do systému Helios IQ a zpět do kapesního počítače.

Ve skladu se pracuje off line, synchronizace probíhá pomocí dodávané kolíbky a USB kabelu s PC na prodejně. Do kapesního počítače se přenášejí hlavně stavy skladu, do PC pak naskladnění, vyskladnění a inventury.

Cílový stav

V současné době veškeré příjmy zboží na sklad probíhají pomocí Sunnysoft mSTOCK. Stejně tak probíhají i inventury na jednotlivých skladech. Po vložení kapesního počítače do synchronizační kolíbky se nasbíraná data přenesou do HELIOS IQ a naskladnění i inventury se automaticky rozdělí na jednotlivé sklady. Zde se zboží automaticky přiřadí i ceny a z Heliosu probíhá i tisk potřebných dokladů.

Do budoucna je uvažováno o využití dalších kapesních počítačů přímo na prodejně pro tvorbu nabídek a prodejek pro příchozí zákazníky.

Přínosy řešení

Výsledkem implementace řešení Sunnysoft mSTOCK je:
 • zvýšení efektivity procesů ve skladech
 • snížení chybovosti v datech
 • data není nutné ručně přepisovat

Harmonogram implementace

Harmonogram implementace
Květen 2002 úvodní jednání, objednávka řešení od systémového integrátora IMP, s.r.o.
Červen 2002 analýzy, úpravy, vývoj interface na systém Helios IQ
Červenec 2002 instalace, předání díla systémovému integrátorovi

Shrnutí

Ve firmě STAVEL se podařilo úspěšně implementovat nové řešení společnosti Sunnysoft, s.r.o. - aplikaci Sunnysoft mSTOCK. Jde o první instalaci tohoto řešení a jsme rádi, že šlo o instalaci úspěšnou, která zákazníkovi pomohla zautomatizovat a usnadnit práci ve skladu.

Systém je nyní úspěšně používán v praxi, přechod pracovníků na nový styl práce byl bezproblémový a celková spolupráce mezi dodavatelem a zákazníkem byla velmi dobrá.

Podrobnější informace Vám rádi poskytneme zdenek.krejci@sunnysoft.cz.

Pokud Vás naše produkty zaujaly, vyplňte prosím následující formulář a my se Vám ozveme zpět.
Jméno (*)
E-mail (*)
Telefon
Opište kód (*)
Vzkaz
Položky označené (*) jsou povinné.

© 1997 - 2017, Sunnysoft s.r.o., Všechna práva vyhrazena