Katalog zboží a internetový obchod Prodejny a kontakty VelkoobchodCOTY

O společnosti COTY

Vůně COTY přitahují pozornost od roku 1904, kdy Francois Coty vytvořil svůj první parfém La Rose Jacqueminot. Dnes je COTY jeden z největších výrobců kosmetiky na světě. Mezi známé výrobky COTY patří dekorativní kosmetika Margaret Astor, Rimmel, Miss Sporty, dámské a pánské vůně Adidas, Exclamation, Pret a Porter, Crossman, Ever, dále značky Healing Garden, Lancaster, Aspen, Jovan, Stetson a Vanilla Fields.

Výchozí stav

Distribuce výrobků portfolia společnosti COTY do maloobchodu probíhá metodou ROE, tj. metodou pořizování objednávek (Remote Order Entry). Obchodní zástupci získané objednávky předávají do centrály, kde jsou zpracovány a zboží je následně expedováno. Do roku 1998 používali obchodní zástupci na Slovensku notebooky. Toto řešení však nebylo zdaleka ideální, nejen z hlediska ceny a odolnosti. Největší problémy byly s dobou provozu na baterie, váha a velikost prakticky znemožňovaly pořizování objednávky během obcházení regálů. Za tohoto stavu bylo rozhodnuto o pořízení skutečně mobilního řešení.

Výběr vhodné platformy

Vedení firmy požadovalo řešení, které by obchodním zástupcům jejich práci maximálně usnadnilo a zefektivnilo. Důvodů, proč byla v konkurenci dalších řešení vybrána platforma Windows CE, je mnoho. Oproti notebookům je to zejména výdrž na baterie, váha a velikost, které umožňují pohodlnou práci ve stoje a za pochodu, odolnost pro práci v terénu a cena.

Oproti jiným kapesním počítačům rozhodla možnost výběru vhodného typu ze široké nabídky kapesních počítačů s Windows CE s různými parametry – displej monochromatický nebo barevný, s klávesnicí nebo bez klávesnice, dostatečná kapacita paměti a rozšiřitelnost.

Ze softwarového hlediska Windows CE umožňují jednak rychlý vývoj aplikací ve standardním prostředí Microsoft Visual C++ a Visual Basic, jednak nabízejí přidanou hodnotu tím, že obsahují vylehčené verze e-mailového klienta, Excelu, Wordu a Internet Exploreru. Jako nejvhodnější byly vybrány handheldy Hewlett Packard Jornada 680.

Rychlý vývoj, úspěšná implementace

Celý systém byl primárně vyvíjen pro COTY Slovensko. Studie proveditelnosti vyúsťující v zadání projektu byla společně vypracována během října 1998. Vývoj začal v listopadu. Jeho výsledkem je technologie Sunnysoft Mobile Agent skládající se z formulářově orientované aplikace nad vlastním databázovým jádrem pro počítače s Windows CE - Sunnysoft Mobile Client a z komunikačního softwaru, Sunnysoft Mobile Server pro Windows NT.

Již 14. ledna, po zaškolení obchodních zástupců, bylo celé řešení spuštěno v testovacím režimu. Ostrý provoz byl zahájen od 1. února 1999, tedy 3 měsíce po zahájení vývoje. Po úspěšném provozu na Slovensku byl na podzim roku 1999 systém pro mobilní sběr objednávek nasazen i v COTY Česká republika.

Výsledkem je stav, kdy předávání dat od obchodních zástupců do informačního systému firmy je plně automatické. Obchodní zástupci se každý den do 22:00 připojí do centrály a nasbíraná data jsou automaticky přenesena. Během noci jsou objednávky zpracovány. Ráno se OZ opět připojí a stáhnou si čerstvá data, emaily, zprávy o vykrytí svých objednávek atd.

Přínos pro společnosti COTY

Pořízení objednávek a marketingových dat přímo do systému v místě jejich vzniku u zákazníka přineslo snížení chyb v pořízených datech a výrazně urychlilo jejich zpracování. S novým systémem je možné sledovat průběh návštěv, provádět interní průzkum trhu a kontrolovat a řídit činnost obchodních zástupců.

Výsledkem je podstatné zvýšení efektivnosti celého obchodního modelu, zvýšení konkurenceschopnosti obchodní společnosti a v neposlední řadě i spokojenější zákazník.

Velkým přínosem Windows CE byla jednoduchost ovládání, nezvykle krátký čas na zaškolení uživatelů a fakt, že obchodní zástupci si své handheldy doslova oblíbili.

Sunnysoft Mobile Client a Sunnysoft Mobile Server

Sunnysoft Mobile Agent je technologie speciálně vyvinutá pro mobilní sběr dat, ať už se jedná o získávání objednávek, pořizování marketingových dat nebo prodej z vozu. Pracovník v terénu může díky naší technologii pořízená data okamžitě odeslat do centrály a současně se stává součástí informačního systému firmy.

Sunnysoft Mobile Client je modulární formulářově orientovaná aplikace postavená nad silným databázovým jádrem. Ve verzi pro obchodní zástupce umožňuje pracovníkům jednoduché zadávání objednávek a přístup k informacím o cenách, skladu, zákaznících, pohledávkách, slevách atd. Naopak centrála má okamžitě k dispozici pořízené objednávky, marketingové informace, informace o činnosti jednotlivých obchodních zástupců atd. Každý modul a jeho funkce je navíc možné upravit dle požadavků a zvyklostí zákazníka.

Sunnysoft Mobile Server je serverová aplikace pro Microsoft Windows NT Server. Umožňuje vícenásobnou automatickou komunikaci s klienty a to jak pomocí vytáčeného připojení (pevná linka, GSM, bezdrátové), tak přímým připojením k serveru pomocí kabelu nebo infračerveného rozhraní.

O společnosti Sunnysoft

Společnost Sunnysoft s.r.o. se specializuje na řešení potřeb pracovníků v terénu. Řešení jsou postavena na vlastní technologii Sunnysoft Mobile Agent, speciálně vyvinuté pro mobilní sběr dat, ať už se jedná o získávání objednávek, pořizování marketingových dat, prodej z vozu nebo skladové hospodářství. Pracovník v terénu může díky této technologii pořízená data okamžitě odeslat do centrály a současně se stává součástí informačního systému firmy. Technologie Sunnysoft Mobile Agent je postavena na osvědčené platformě pro mobilní počítače, operačním systému Microsoft Windows CE. Tím je dána také přenositelnost řešení, které může využívat špičkové přenosné počítače a terminály značek Casio, Compaq, Hewlett-Packard, Packard-Bell NEC či Symbol.

Pokud Vás naše produkty zaujaly, vyplňte prosím následující formulář a my se Vám ozveme zpět.
Jméno (*)
E-mail (*)
Telefon
Opište kód (*)
Vzkaz
Položky označené (*) jsou povinné.

© 1997 - 2017, Sunnysoft s.r.o., Všechna práva vyhrazena