Katalog zboží a internetový obchod Prodejny a kontakty VelkoobchodCANTO s.r.o. Hradec Králové

Popis aktivit zákazníka a jeho obecná charakteristika

Firma CANTO s.r.o. vznikla na podzim roku 1993. I přes svůj cizojazyčný název je ryze českým výrobcem. Název firmy je odvozen podle italského slova „cantare“, což lze přeložit jako „zpěvně“. Sídlo firmy je ve východních Čechách v Hradci Králové. Sortiment firmy se vyrábí ve 2 provozovnách v Hradci Králové a Týništi nad Orlicí.

Firma začínala výrobou arašídových křupek, která je i dnes jedním z nejdůležitějších výrobních programů. Výrobou křupek se CANTO řadí mezi největší výrobce v České republice, v současné době své výrobky vyváží na polský a slovenský trh.

V současné době firma CANTO vyrábí pochutiny v tomto sortimentu:

 • Arašídové křupky
 • Arašídy
 • Párty oříšky
 • Brambůrky
 • Chipsy
 • Popcorn
 • Slané pečivo
 • Snacky a crackery
 • Suché plody

„Snažíme se reagovat na požadavky našich zákazníků a celkově trhu. Náš sortiment neustále rozšiřujeme o nové produkty.“ říká o firmě CANTO její ředitel pan Aleš Junek.

Popis IT potřeb zákazníka

Distribuce výrobků společnosti CANTO s.r.o. probíhá mimo jiné i metodou přímého prodeje. Obchodní zástupci objíždějí své zákazníky s nákladními automobily se zbožím. U zákazníka zboží vyskladní, u menších odběratelů vyberou platbu v hotovosti. Obchodní zástupci při své práci nepoužívali žádnou výpočetní techniku, celý proces od přijetí zboží na mobilní sklad po vydání vystavení dodacího listu popř. příjmového dokladu „na papíře“ a veškeré doklady byly vypisovány ručně a pak jednou denně faxovány do centrály, kde musely být ručně přepsány do ERP systému. Více pan Aleš Junek, ředitel společnosti CANTO s.r.o.: “Tento stav nám už nevyhovoval. Informace o prodejích jsme dostávali se zpožděním a navíc jsme je museli ručně přepisovat do účetního systému. To samozřejmě vedlo k chybám a hlavně k pomalému fakturování za dodané zboží. Proto jsme se rozhodli o pořízení skutečně mobilního řešení.“

Cíle řešení

Cílem řešení bylo maximální usnadnění a zefektivnění práce obchodních zástupců. Od nasazení mobilního řešení se dále očekávalo:

 • zlepšení finančních toků včasnou a přesnější fakturací
 • zvyšování portfolia výrobků u jednotlivých zákazníků
 • více informací o práci obchodního zástupce
 • přesnější informace o zákaznících, možnost bleskových průzkumů trhu
 • úspora času a snížení chybovosti při přepisování dat

Popis řešení IT potřeb zákazníka pomocí technologií HP

HP_iPaq_3970

Z výběrového řízení vyšlo nejlépe mobilní řešení společnosti Sunnysoft s.r.o. v kombinaci s mobilní platformou Hewlett Packard. Po důkladném otestování a porovnání s konkurenčními výrobky bylo rozhodnuto, že obchodní zástupci budou vybaveni kapesními počítači HP iPAQ 3970. Jako nejlepší systém pro řízení a podporu procesů práce obchodních zástupců byl vybrán systém Sunnysoft mAgent.

Vybavení obchodních zástupců

Tíže každodenní práce obchodního zástupce nyní spočívá na kapesním počítači HP iPAQ 3970 s operačním systémem Microsoft Windows for Pocket PC 2002, plnou českou lokalizací a programem mClient, klientem systému Sunnysoft mAgent pro obchodní zástupce. Celá sada obsahuje dále tiskárnu pro tisk dodacích listů a příjmových dokladů a mobilní telefon pro přenos dat přes GPRS síť.

Vybavení centrály

Systém Sunnysoft mAgent obsahuje kromě klienta pro kapesní počítače komunikační server Sunnysoft mServer, který zajišťuje přenos dat mezi obchodními zástupci a centrálou a dále nástroj pro řízení procesů a reportování Sunnysoft mAdmin. Protože společnost CANTO používá ERP systém na standardní platformě MS SQL a serverech s procesory Intel, nebylo třeba kupovat nový server. Databáze mobilního řešení mAgent i Sunnysoft mServer byly nainstalovány na stávající server. Dále byl implementován datový můstek a nainstalována aplikace mAdmin. Datový můstek slouží pro synchronizaci dat mezi ERP systémem a databází mAgent a je obsluhován aplikací mServer. Aplikace mAdmin pracuje s daty databáze mAgent a poskytuje nástroje pro řízení obchodních zástupců, např. plánování cest, zastupování v případě výpadku obchodního zástupce a reportování o jejich činnostech a výkonech, např. počet návštěv, výsledky návštěv, obraty atd.

Přínosy IT řešení na platformě HP

Popsané řešení přineslo společnosti CANTO s.r.o. především zvýšení efektivity práce. Na jedné straně poskytuje více času na produktivní práci obchodním zástupcům, na druhé straně uspořilo pracovní síly v centrále firmy. Co konkrétně přispělo ke zvýšení efektivity celého obchodního procesu, větší spokojenosti zákazníků, a celkově ke zvýšení konkurenceschopnosti firmy CANTO s.r.o.?

V bodech se dají důvody shrnout takto:

 • data se pořizují jen jednou => úspora pracovní síly
 • snížení chybovosti v datech => přesná fakturace, úspora času
 • přesnější informace o práci obchodních zástupců a zákaznících => snadnější a rychlejší rozhodování a reakce na změny, konkurenceschopnost
 • obchodní zástupci mají k dispozici informace o pohledávkách => zlepšení cashflow
 • firma se prezentuje jako technologicky na výši => zvýšení prestiže

Hodnocení zákazníka a kontaktní údaje

Ve firmě CANTO s.r.o. se podařilo úspěšně implementovat otevřený systém pro podporu a řízení práce pracovníků v terénu Sunnysoft mAgent.

Systém je nyní úspěšně používán v praxi. Přechod obchodních zástupců na nový styl práce byl relativně bezproblémový a celková spolupráce mezi dodavatelem a zákazníkem byla velmi dobrá.

V současné době společnost CANTO s.r.o. využívá obchodní část systému Sunnysoft mAgent na maximum a uvažuje o využití dalších modulů. Nyní se jedná zejména o modul Marketing, který umožňuje efektivní cílené bleskové průzkumy trhu vlastními silami.

CANTO s.r.o.
Kladská 956
500 03 Hradec Králové

Tel: +420 495 402 511
Fax: +420 495 406 832
www.canto.cz
pan Karel Sodomka
Tel: +420 495 402 511
Email: canto@canto.cz

Popis technického řešení

Sunnysoft mSolutions

Všechna mobilní řešení naší společnosti patří do rodiny produktů mSolutions. Řešení využívají nejmodernější dostupné technologie: databázové stroje MS SQL Server, popřípadě Oracle SQL, platformu Windows CE resp. Windows Mobile 2003. Na vlastních kapesních počítačích jsou data ukládána v Sunnysoft NativeBase nebo v prostředí Windows SQL Server CE. Všechna řešení jsou modulární, tím je zaručen růst. Jedná otevřené systémy, připravené na implementaci. V rámci implementace mohou probíhat kromě standardního nastavení i jednoduché úpravy a modifikace, které pak přímo podporují byznys proces zákazníka.

Sunnysoft mAgent

Je určen všem dynamickým obchodním společnostem, kteří obchodují, shromažďují informace, nebo přímo prodávají prostřednictvím vlastních, či smluvních obchodníků v terénu. Je dálé modifikovatelný i pro jiné typy sběru dat, takže podmínkou využití není jen přímý obchod.

Základní popis:

 • Sběr objednávek
 • Prodej z vozu
 • Sběr marketingových dat

Agendy: sklady, produkty, ceny, pohledávky, akce, zákazníci, reklamace, návštěvy (i plánování) , kniha jízd, komunikace s ERP systémem. On-line i off-line provoz.
Hlavní přínosy: zvýšení efektivity, úspory režijních nákladů, zvýšení prestiže, zkvalitnění poskytovaných informací a snížení chybovosti. To vše indikuje rychlou návratnost investice.

Topologie Sunnysoft mAgent
 • Sunnysoft mClient – aplikace umístěná na kapesním počítači/terminálu
 • Sunnysoft mServer – aplikace v sídle/pobočce, která komunikuje s každým mClient a zároveň s ERP systémem, či jakoukoliv specifickou aplikací
 • Sunnysoft mAdmin – mocný nástroj pro manažery, je určen pro řízení a vyhodnocování, aplikace běží v prostředí, internetového prohlížeče – doporučujeme Internet Explorer

Mobilita – trend pro velké i malé

Nejčastější důvody pro implementaci mobilního řešení:
 • přesné aktuální informace jsou klíčem k efektivnímu byznysu
 • lepší komunikace se zákazníky na základě faktů se může odrazit na růstu obratu, snížení pohledávek a celkovém zvýšení Vaší konkurenceschopnosti.
 • profesionální nástroje a služby v oblasti mobilních řešení šetří čas a peníze
 • úspory na režijních nákladech vedou k rychlé návratnosti investice
 • vedlejším přínosem je zprůhlednění procesů uvnitř firmy

Základní přínosy pro manažery:

 • jednoduché a efektivní řízení zaměstnanců v terénu
 • nástroje na vyhodnocování zaměstnanců v terénu
 • významné snížení režijních nákladů (administrativa, doprava/PHM, telekomunikační poplatky…)
 • zlepšení firemní komunikace
 • zvýšení firemní prestiže
Základní přínosy pro pracovníky v terénu:
 • větší flexibilita – veškeré aktuální informace jsou neustále k dispozici
 • větší efektivita – zamezení ztrátám času zbytečným telefonováním, faxováním, dopravou
 • zdokonalení komunikace se zákazníky na základě přesných informací
 • snížení pracnosti reportování nadřízeným – nic se nemusí přepisovat, žádné duplikování již provedené práce
 • další přínosy: emailový klient, kalendář Outlook, Pocket Word, Pocket Excel…

  Společnost Sunnysoft se specializuje výhradně na oblast mobilních řešení, kapesních počítačů, příslušenství a softwaru pro kapesní počítače.

  Dodavatel řešení

  Sunnysoft s.r.o.
  Jeséniova 47
  130 00 Praha 3

  Tel: +420 261 215 216
  Fax: + 420 271 774 506
  www.sunnysoft.cz
  pan Zdeněk KrejčíTel: +420 261 215 216
  Email: zdenek.krejci@sunnysoft.cz
  O společnosti Sunnysoft s.r.o.

  Sunnysoft se specializuje na vývoj mobilních řešení na platformě Microsoft Windows Mobile / Windows CE. Do rodiny řešení pro firmy Sunnysoft mSolutions patří:
  Sunnysoft mAgent - řešení pro obchodníky v terénu, prodej z vozu a marketing
  Sunnysoft mResearch - řešení pro průzkumy veřejného mínění
  Sunnysoft mCatering - mobilní restaurace
  Sunnysoft mStock - řešení pro sklad
  Pro koncové uživatele Sunnysoft vyvíjí podporu pro národní jazyky a lokalizaci kapesních počítačů do evropských jazyků, různé aplikace pro Pocket PC a telefony Smartphone. Sunnysoft s.r. o. také nabízí nejširší sortiment softwaru a příslušenství pro kapesní počítače v České republice, který dodává do dealerské sítě i koncovým uživatelům.

 • Pokud Vás naše produkty zaujaly, vyplňte prosím následující formulář a my se Vám ozveme zpět.
  Jméno (*)
  E-mail (*)
  Telefon
  Opište kód (*)
  Vzkaz
  Položky označené (*) jsou povinné.

  © 1997 - 2017, Sunnysoft s.r.o., Všechna práva vyhrazena