Katalog zboží a internetový obchod Prodejny a kontakty VelkoobchodMETZLER International (Česko) s.r.o.

Popis společnosti

METZLER INTERNATIONAL využívá dovednosti více než 50 odborníků a techniků v Německu a Itálii a více než 600 pracovníků zaměstnaných v závodech v České republice a Itálii, kde se vyrábějí brýlové obruby té nejvyšší kvality. Inovace, vyspělá technologie, výzkum a vývoj - to jsou společné vlastnosti všech výrobků Metzler International, které se uplatňují u všech modelů jednotlivých linií a nabízejí tak zákazníkům spolehlivý výrobek trvalé hodnoty představující vysokou kvalitu podle německých měřítek.

Italský Filos a německý Metzler se sloučily a vytvořily nový koncern Metzler International s cílem nabídnout to nejlepší z dlouhodobé zkušenosti s italským designem, módou a stylem a německou odborností, technologií a kvalitou. Naprosto dokonalé geografické pokrytí a zboží, které nová skupina nabízí, umožňuje zvýšit objem služeb nabízených optikům na celém světě.

Více než 1000 zaměstnanců a 20 společností s prodejní sítí nebo distributory v 65 zemích, kteří dodávají 4 miliony obrub ročně do více než 52 000 optik na celém světě. Metzler International je tak novým hráčem na vyspělém, ale rychle se měnícím trhu. Následující značky patří do portfolia společnosti Metzler International: United Colors of Benetton, Sisley, Vivienne Westwood, Revlon, Aigner, Krizia, Kappa, Longines, Marc O'Polo, Metzler, Enrico Coveri, Filos, Fratelli Lozza, Giordano, Les Copains, Mistral, Otto Kern, Paloma Picasso, Polaroid, Superga, Van Laack, Viventy.

Výchozí stav

Ve společnosti pracují 4 obchodní zástupci. Distribuce výrobků společnosti METZLER International (Česko) s.r.o. probíhá metodou ROE (Remote Order Entry) – sběr objednávek. Obchodní zástupci objížděli své zákazníky a vytvářeli nové objednávky. Nasbírané objednávky pak předávali do centrály, kde proběhlo jejich další zpracování v informačním systému LCS HELIOS IQ a poté probíhala expedice zboží k zákazníkům. Obchodní zástupci při své práci nepoužívali žádnou výpočetní techniku, pracovali metodou „papír a tužka“. Více p. David Kavalír, Sales manager společnosti Metzler International (Česko) s.r.o.: “Tento stav nám už nevyhovoval. Objednávky zákazníků jsme dostávali se zpožděním a navíc jsme je museli ručně přepisovat do účetního systému. To samozřejmě vedlo k chybám a hlavně k pomalému vyřizovaní objednávek. Proto jsme se rozhodli o pořízení skutečně mobilního řešení“.

Cíle řešení

Cílem řešení bylo maximální usnadnění a zefektivnění práce ve skladu. Od nasazení kapesních počítačů se hlavně očekávalo:
 • zlepšení a zrychlení komunikace mezi obchodním zástupcem a centrálou
 • zvyšování portfolia výrobků u jednotlivých zákazníků
 • více informací o práci obchodního zástupce a o zákaznících
 • včasnost informací
 • úspora času a snížení chybovosti při přepisování dat

Popis technického řešení

Vybavení obchodních zástupců:
 • kapesní počítač COMPAQ iPAQ 3760 s operačním systémem Windows Pocket PC 2002, plná česká lokalizace
 • CF jacket (Expansion pack)
 • CF čtečka čárového kódu ISC Socket Scan
 • CF modem
 • tiskárna HP DeskJet 350 Cbi
 • aplikace Sunnysoft mAgent
Na serveru v centrále společnosti dále běží aplikace Sunnysoft mSERVER, která umožňuje komunikaci s jednotlivými obchodními zástupci a která replikuje data přímo do systému LCS Helios IQ a zpět do kapesních počítačů. Přenos dat probíhá pomocí pevné telefonní linky a modemu (zpravidla 1x denně) a je obousměrný. Z centrály se přenášejí data o zákaznících, seznamy produktů, ceníky, pohledávky, plány cest apod., z terénu se přenášejí nasbírané objednávky, změny v adresách a další potřebné údaje.

Cílový stav

V současné době obchodní cestující navštěvuje své klienty a je vybaven výše uvedenou sestavou. Na návštěvě u klienta vytvoří novou objednávku – využívá čtečku čárových kódů. Tuto objednávku vytiskne na přenosné tiskárně přes infračervený port a nechá si ji zákazníkem potvrdit. Ing. Pavel Hrubý, Product manager společnosti Sunnysoft, s.r.o., dodává: „Windows CE/Pocket PC standardně tisk nepodporují. V našem řešení mAGENT je ale standardně podpora tisku zabudovaná. Není problém tisknout libovolné doklady nebo např. reporty.“

Večer, po ukončení všech návštěv vymění CF čtečku čárových kódů za CF modem a připojí pevnou telefonní linku. Spustí modul „Komunikace“, který zajistí připojení a přenos dat přímo do informačního systému Helios IQ, a zároveň nahrání aktuálních dat z centrály do jeho kapesního počítače. Tento přenos dat může provést kdykoliv během dne, podle potřeby společnosti. „Komunikaci přes modem a pevnou telefonní linku jsme zvolili hlavně z finančních důvodů. Doba ale pokročila a v současné době zvažujeme možnost komunikace přes mobilní telefony s infračerveným portem a využití datových služeb GPRS.“, vysvětluje David Kavalír.

Přínosy řešení

Výsledkem implementace řešení společnosti Sunnysoft s.r.o. Sunnysoft mAgent je:
 • zvýšení efektivity celého obchodního procesu a konkurenceschopnosti
 • spokojenější zákazníci
 • snížení chybovosti v datech
 • urychlení zpracování požadavků zákazníků a zrychlení celého logistického řetězce
 • více informací o zákaznících a konkurenci z terénu
 • rychlejší informace

Harmonogram implementace

Harmonogram implementace
Září - listopad 2001 úvodní jednání, úvodní studie
Prosinec 2001 rozhodnutí, podepsání smlouvy o dílo
Leden – únor 2002 příprava aplikace na míru zákazníkovi, vývoj interface mezi systémem Helios IQ a mAgent
Březen – květen 2002 testovací provoz, školení, postupný přechod do živého provozu
Červen 2002 ukončení projektu, předání díla, ostrý provoz

Shrnutí

Ve firmě Metzler International (Česko) s.r.o. se podařilo úspěšně implementovat další variantu řešení společnosti Sunnysoft. Aplikace Sunnysoft mAgent pracuje se čtečkou čárového kódu a umožňuje tisk dokladů.

Systém je úspěšně používán v praxi, přechod obchodních zástupců na nový styl práce byl bezproblémový a celková spolupráce mezi dodavatelem a zákazníkem byla velmi dobrá.

Zákazník postupně doplnil své řešení o práci se čtečkou čárových kódů, provedl upgrade na novou verzi SW a dále rozšiřuje počet svých obchodních zástupců, které nyní vybavuje kapesními počítači Acer n10.

Podrobnější informace Vám rádi poskytneme zdenek.krejci@sunnysoft.cz.

Pokud Vás naše produkty zaujaly, vyplňte prosím následující formulář a my se Vám ozveme zpět.
Jméno (*)
E-mail (*)
Telefon
Opište kód (*)
Vzkaz
Položky označené (*) jsou povinné.

© 1997 - 2017, Sunnysoft s.r.o., Všechna práva vyhrazena