Katalog zboží a internetový obchod Prodejny a kontakty VelkoobchodALBI Česká republika a.s.

Společnost ALBI Česká republika využívá technologii Sunnysoft mAgent ke sběru dat a řízení svých obchodních zástupců v terénu. Tato případová studie popisuje nasazení, rozsah a specifika celého projektu. Jan Sedláček, autor návrhu, uvádí: „Velice si ceníme spolupráce s realizačním týmem ve společnosti ALBI. Od první chvíle byly jasné požadavky, zvláštní požadavky na nastavení a rozšíření systému. Díky tomu je nyní možné, aby mAgent přesně kopíroval obchodní procesy v ALBI. Potvrzuje se tak známá skutečnost, že k úspěšnému projektu patří i dobré plánování a řízení ze strany obou realizačních týmů.“

Jan Hajič, vedoucí projektu ALBI dodává: „Při výběru řešení jsme dbali na využití moderních technologií, prověřené reference
a schopnost garantovat námi požadovaná rozšíření systému. Zároveň jsme měli stanoven přesný termín ostrého provozu. Zvolili jsme správně, Sunnysoft mAgent byl zaveden a spuštěn v dohodnutém rozsahu při dodržení harmonogramu i rozpočtu projektu.“ Nyní je systém v ostrém provozu v České republice, Slovenské republice a Polsku.

Pečlivě byla zvažována volba hardware. Požadavkem bylo moderní stabilní zařízení obsahující čtečku čárového kódu, které bude pracovat s operačním systémem Microsoft Windows Mobile. Sunnysoft zapůjčil na testování několik typů zařízení. V počátečním provozu byl použit typ Symbol PDT 8800, následně pak modernější typ Symbol MC 50, který především pro svou spolehlivost a menší finanční náročnost vyhovoval lépe. Jan Hajič, vedoucí projektu společnosti ALBI, uvádí: „Ačkoliv známe Sunnysoft i jako producenta jazykových lokalizací u běžných PDA zařízení, nevěděli jsme, že zvládne realizovat kompletní jazykovou lokalizaci vybraného terminálu Symbol MC 50 do jednoho měsíce od naší objednávky. To samozřejmě zvýšilo uživatelský komfort a usnadňuje to práci našim obchodním zástupcům. Zároveň se můžeme pochlubit tím, že díky nám je jazyková lokalizace dostupná i dalším uživatelům terminálu MC50.“

Z technologického hlediska je třeba zmínit bezpečnost komunikace, která je garantována 128 bitovým kryptováním (standard CAST). Sunnysoft Backup Manager je využit jako aplikace pro zálohování terminálů Symbol na SD kartu. Tento unikátní zálohovací systém umožňuje zálohování na základě zvoleného nastavení, například dle stavu baterie zařízení. Navíc umožňuje zálohovat přímo do .EXE souboru. To následně usnadní obnovení celého systému. Terminály dále využívají českou jazykovou lokalizaci Sunnysoft InterWrite.

Serverová část Sunnysoft mServer (využívá MS SQL Server)
  Sunnysoft mAdmin (v prostředí IE)
   
Klientská část Sunnysoft mAgent (klient)
  Symbol MC 50
Zálohování Sunnysoft Backup Manager!
Jazyková lokalizace Sunnysoft InterWrite
Interface ALBI – logistický systém
ERP(ekonomika) LCS Noris

Celý projekt byl realizován v rámci jediné etapy. Během tří a půl měsíce od podepsání smlouvy byl celý systém spuštěn - už v květnu probíhá pilotní provoz, následuje školení uživatelů a testování. Od 1. července 2005 je zahájen ostrý provoz. Přitom v případě společnosti Albi šlo o napojení na

specializovaný vlastní logistický systém a stávající infrastrukturu. Specifické zakázkové úpravy Sunnysoft mAgent se týkaly souběžného provozu v České republice, Slovenské republice a Polsku.

Rozsah řešení Sunnysoft mAgent

 • plán návštěv
 • pohledávky
 • objednávky/ambulantní prodej
 • reklamace
 • návštěvy
 • kniha jízd
 • pokladna
 • příjem zboží
 • převody
 • výdej zboží
 • on-line a off-line provoz
 • produkty
 • sklady
 • ceníky

Kromě toho tým na straně ALBI vybral a specifikoval celkem 24 oblastí klienta, které přesně odpovídají vlastním obchodním a logistickým procesům. Příkladem jsou blokace zboží na skladě pro významné zákazníky, vytváření plánu odběrů pro zákazníka a jeho vyhodnocování se současným stavem, nebo dynamické generování cen pro produktové sady.

Hlavním přínosem tohoto řešení je plná obousměrná digitální komunikace. Obchodní zástupci využívají datové GPRS přenosy a jsou tak v neustálém kontaktu s centrálou společnosti, mají přesné informace. Manažeři ve firmě tak mají dokonalý přehled nejen o vlastních prodejích, ale i o plánovaných a uskutečněných návštěvách a aktivitách jednotlivých obchodních zástupců i celého týmu.

Výsledkem implementace řešení Sunnysoft mAgent společnosti Sunnysoft je:

 • snížení chybovosti v datech

 • více informací o zákaznících

 • lepší marketingové informace

 • komfortnější systém pro obchodního zástupce

 • rychlejší a přesnější informace o stavu skladu

 • lepší servis zákazníkům

 • zrychlení logistiky a úspory režijních nákladů

„Volba samotných moderních technologií je jistě důležitá, nicméně klíčovým vlivem je kvalita spolupráce dvou implementačních týmů. Velmi si ceníme dobré spolupráce s týmem společnosti Albi. Jedná se o jeden z nejúspěšnějších projektů roku 2005.“, uzavírá ředitel divize mobilních řešení Jan Sedláček.

O společnosti ALBI Česká republika a.s

Společnost ALBI Česká republika a.s., je významnou firmou v oblasti sortimentu pro oslavu a jedním z největších výrobců přání do obálky v České republice. Své obchodní aktivity započala v roce 1991 v oblasti výroby a prodeje přání do obálky. Do povědomí široké veřejnosti se dostala v roce 1996, kdy začali spolupráce s americkou firmou Hallmark, největším výrobcem přání v USA. V roce 2001 začala výroba a prodeje dárkových předmětů, o rok později byla založena divize stolních společenských her a otevřeny dvě specializované prodejny stolních her. Dnes zaměstnává 70 lidí a poskytuje svým zákazníkům zboží z oblasti přání do obálky, dárkového sortimentu, balícího sortimentu a stolní společenské hry. Působí na celém území České republiky, Slovenské republiky a také v Polsku.

O společnosti Sunnysoft

Společnost Sunnysoft se specializuje na oblast mobilních řešení a kapesních počítačů.

Divize Mobilní řešení vyvíjí a implementuje mobilní systémy na platformě Microsoft Windows Mobile. Do rodiny mobilních řešení patří Sunnysoft mAgent pro obchodníky v terénu, prodej z vozu a marketing, Sunnysoft mResearch pro průzkumy veřejného mínění, Sunnysoft mService pro servisní čety.

Divize Softwaru pro koncové uživatele vyvíjí podporu pro národní jazyky a lokalizaci kapesních počítačů do evropských jazyků, systémové zálohovací aplikace a aplikace na zakázku pro operační systémy řady Microsoft Windows Mobile

Divize Obchod nabízí nejširší sortiment softwaru a příslušenství pro kapesní počítače v České a Slovenské republice, který dodává do dealerské sítě i koncovým uživatelům.

Společnosti Sunnysoft je držitelem certifikace Microsoft Certified Partner, autorizovaným Business Partnerem společnosti Hewlett Packard.

Pokud Vás naše produkty zaujaly, vyplňte prosím následující formulář a my se Vám ozveme zpět.
Jméno (*)
E-mail (*)
Telefon
Opište kód (*)
Vzkaz
Položky označené (*) jsou povinné.

© 1997 - 2017, Sunnysoft s.r.o., Všechna práva vyhrazena