Katalog zboží a internetový obchod Prodejny a kontakty VelkoobchodBontonfilm a.s.

Výchozí stav

Společnost Bontonfilm, a.s., která je filmovým distributorem v České republice a také je největším distributorem VHS, VCD a DVD jak do videopůjčoven, tak do volného prodeje. Bontonfilm distribuuje filmy společností Sony Picture, Universal, 20th Century Fox, ale také filmové tituly nezávislé produkce. Společnost se podílí také na produkci českých filmů. Činnosti spojené s vedením tak rozsáhlé agendy byli administrativně velmi náročné, bylo tedy nutné zajistit dobře zorganizované obchodní procesy podpořené moderními technologiemi. Zavést jednotný systém s možností jeho propojitelnosti s Informačním Systémem Helios Green, tak aby byla dosažena průběžná informovanost o dostupnosti titulů na skladě.

Dalším problémem bylo používání staršího hardwaru, na kterém byl nainstalovaný starý systém, který byl velmi těžko propojitelný se starým informačním systémem. Dealeři museli každý měsíc fyzicky na pobočku udělat měsíční uzávěrku a neměli přehled o aktuálních stavech skladů.

Cíle řešení

Cílem řešení bylo maximální usnadnění provázanosti jednotlivých procesů a následné zefektivnění práce tak, aby dealeři mohli kontrolovat aktuální stav skladů a centrála mohla mít průběžnou kontrolu nad stavem objednávek. Technologie přitom zůstává poměrně jednoduchá, s jednotlivými dealery lze v případě nějakých problémů data obnovit i po telefonu a dealeři tedy nemusí jezdit na centrálu.

Popis technického řešení

Z výběrového řízení vyšel jako nejlepší systém pro řízení a podporu procesů práce obchodních zástupců Sunnysoft mAgent. Ten kromě klienta pro kapesní počítače obsahuje komunikační server Sunnysoft mServer, který zajišťuje přenos dat mezi obchodními zástupci a centrálou a dále nástroj pro řízení procesů a reportování Sunnysoft mAdmin. Aplikace mAdmin poskytuje nástroje pro řízení obchodních zástupců, např. plánování cest, zastupování v případě výpadku obchodního zástupce a reportování o jejich činnostech a výkonech, např. počet návštěv, výsledky návštěv, obraty atd.

Vybavení obchodních zástupců

  • kapesní počítače Symbol MC50 (20ks) s operačním systémem WM 2005 plná česká lokalizace
  • Sunnsoft mClient – mAgent

Na serveru v centrále společnosti běží aplikace Sunnysoft mServer, která umožňuje komunikaci s jednotlivými obchodními zástupci a která synchronizuje data, replikuje data přímo do ERP systému a zpět do kapesních počítačů. Z centrály se přenášejí data o zákaznících, produktech, ceníky, pohledávky, plány cest apod. Z terénu se přenášejí data, nasbírané objednávky, změny v adresách a další potřebné údaje.

Přínosy řešení

Výsledkem implementace řešení mAgent společnosti Sunnysoft je:
  • sjednocení technologií
  • standardizace (možnost v krátkém časovém okamžiku nahradit dealera jiným dealerem i s jeho daty)
  • jednotná databáze na centrále a ve skladě
  • propojení obchodu a účetnictví * jednotné řešení obchodních zástupců přes PDA
  • zvýšení efektivity celého obchodního procesu
  • snížení chybovosti v datech
  • urychlení zpracování požadavků zákazníků a zrychlení celého logistického řetězce

Citace
„Zavedení nového informačního systému Helios Green + mobilního řešení mAgent společnosti Sunnysoft pro obchodní zástupce nám přineslo možnost průběžné kontroly jejich práce a dealeři získali aktuální informace o dostupnosti titulů“ uvádí pan Lánský ze společnosti Bontonfilm a.s..

Shrnutí

Ve firmě Bontonfilm, a.s. , se podařilo úspěšně implementovat mobilní řešení společnosti Sunnysoft – Sunnysoft mAgent. Tento projekt řešil jak přechod společnosti na nový ERP systém, tak zavedení řešení pro své dealery. Přechod obchodních zástupců na nový styl práce byl bezproblémový a celková spolupráce mezi dodavatelem a zákazníkem byla velmi dobrá.

Spolupráce

Na vytvoření této případové studie laskavě spolupracovala společnost Bontonfilm, a.s.,

Produkty a technologie

OS Windows 2003 server, MS SQL 2005 Standard

Pokud Vás naše produkty zaujaly, vyplňte prosím následující formulář a my se Vám ozveme zpět.
Jméno (*)
E-mail (*)
Telefon
Opište kód (*)
Vzkaz
Položky označené (*) jsou povinné.

© 1997 - 2017, Sunnysoft s.r.o., Všechna práva vyhrazena